Folie aluminiowe

Do zastosowań w przemyśle, gastronomi, budownictwie. Folie aluminiowe mogą być miękie - standardowe oraz twarde - poddane chemicznemu procesowi odtłuszczania i oczyszczania.Folia aluminiowa.

Folia aluminiowa powstaje w procesie walcowania aluminium, początki technologii sięgają roku 1910 i Szwajacrii, gdzie wynaleziono folię alumniową.
Zastąpiła ona, obecną na rynu w tamtym czasie, folię cynową.
Folie aluminiowe mogą być miękie - standardowe oraz twarde - poddane chemicznemu procesowi odtłuszczania i oczyszczania.
Folia aluminiowa ma dwie strony, matową i błyszczącą. Strona matowa - pochłania ciepło, natomiast błyszcząca - odbija, izoluje.

Cechy folii aluminiowej.

Folie aluminiowe charakteryzują się wysoką odpornością na działanie wysokiej temperatury, posiadają wysoką barierę przed dostępem światła, tłenu, wilgoci, folia aluminiowa blokuje rozwój bakterii.
Folia aluminiowa daje się łatwo formować, tłoczyć, giąć - zachowując swoją nadaną formę. 

Zastosowanie folii aluminiowej.

Folie alumionowe są wykorzystywane w wielu dziedzinach życia: zarówno w domu, jak i w różnych gałęziach przemysłu - budownictwo, gatronomia, do zastosowań labolatoryjnych, militarnych.

Techniczne folie aluminiowe

Techniczne folie aluminiowe to produkty o wysokiej specjalizacji, spełniające odpowiednie normy, często umożliwiające nieszablonowe wykorzystanie w zastępstwie standardowych materiałów. Przykłady takich rozwiązań można mnożyć, jak firma RF - Rhein Folien, mająca doświadczenie z tymi produktami od ubiegłęgo wieku, chętnie pomożemy i zaopiniujemy, jak dany rodzaj folii

 

Rodzaje technicznych folii aluminiowych.

 • folia aluminiowa izolacyjna
 • folia aluminiowa izolacyjna cieplna
 • folia aluminiowa izolacyjna samoprzylepna
 • folia aluminiowa labolatoryjna
 • folia aluminiowa laminowana
 • folia aluminiowa na ogrzewanie podłogowe
 • folia aluminiowa ogniotrwała
 • folia aluminiowa ochronna pzred promieniowaniem
 • folia aluminiowa na ocielplenie
 • folia aluminiowa paroizolacyjna
 • folia aluminiowa termoizolacyjna
 • folia aluminiowa termiczna
 • folia aluminiowa przemysłowa
 • folia aluminiowa ratownicza
 • folia aluminiowa refleksyjna
 • folia aluminiowa zbrojona

 

Techniczne folie aluminiowe

Techniczne folie aluminiowe to produkty 

Folie aluminiowe do izolacji technicznych.

 

Izolacyjne folie aluminiowe

Folie aluminiowe izolacyjne to specjalne rodzaje folii, które są stosowane do ocieplania budynków i zapobiegania utracie ciepła. Są one wykonane z cienkiej blachy aluminiowej, która jest pokryta warstwą pianki polietylenowej lub innego materiału izolacyjnego.

Folie aluminiowe izolacyjne są bardzo skuteczne w ochronie przed utratą ciepła, dzięki czemu są szczególnie popularne w budownictwie. Można je stosować do ocieplania różnego rodzaju budynków, w tym domów jednorodzinnych, bloków mieszkalnych i hal przemysłowych.

Folie aluminiowe izolacyjne są również bardzo łatwe w montażu, dzięki czemu mogą być stosowane przez osoby bez specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Są one również trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych, dzięki czemu zapewniają długotrwałą ochronę przed utratą ciepła.

Folie aluminiowe izolacyjne są również ekologiczne, ponieważ nie zawierają szkodliwych substancji i nie emitują toksycznych substancji do atmosfery podczas spalania. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku budynków, w których przebywają ludzie, takich jak szkoły, przedszkola czy też domy opieki.

najwyższa jakośćRF - Rhein Folien

Firma Rhein folien Polska Sp. z o.o. powstała w celu zaopatrywania polskiego rynku w najwyższej jakości akcesoria służące do montażu instalacji grzewczych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych. Akcesoria R. F. Polska Sp. z o.o. dostępne są w kilkuset hurtowniach na terenie całej Polski. więcej informacji

Sieć dystrybucji

1
SIG

ul. Waryńskiego 84
86-300 Grudziadz

tel. +48 56 462 29 97
fax +48 56 461 08 92
grudziadz@sig.pl


2
SIG - SYSTEMY HVAC

ul. Gierdziejewskiego 5
02-495 Warszawa

tel. +48 22 462 70 83
sitaco_warszawa@sitaco.pl
biuro_warszawa@sitaco.pl


3
SIG

ul. Objazdowa 12
57-300 Kłodzko

tel. +48 74 633 48 02
klodzko@sig.pl


zobacz wszystkie lokalizacje