aluminium system

Aluminium System jest grupą produktów, wykorzystujących stop Glinu - Al, który to, ze względów na swoje właściwości technicze, jak również możliwści technologii, pozwala stworzyć produkty o różnych właściwościach technicznych: folie alumniowe, taśmy alumniowe, manszety zakończeniowe.Aluminium wykorzystujemy do wytworzenia produktów z kategorii Aluminium System.

Zaawansowane możliwości technologiczne, pozwalają stworzyć nam produkty wysokiej jakości: 

  • techniczne folie alumniowe
  • taśmy alumniowe
  • manszety zakończeniowe

Glin.

Glin, to pierwiastek chemiczny, szczególnie z punktu widzenia chemików i fizyków. Łacińska nazwa glinu, to aluminium, stąd symbol w układzie okresowym pierwiastków - Al, jednak nie można postawić bezpośrednio znaku równości pomiedzy glinem, a aluminium, choć cześto nazwy glin i aluminum są stoswane zamiennie.
Glin, jako pierwastek, występuje w przyrodzie w połączeniu z krzemem.

Alumnium.

Aluminium, to stop glin, zawierający domieszkę innych pierwistków, zazwyczj ok 1%. Najczęsciej jako domieszkę stosuje się magnez, miedź.
Skoro wspomnieliśmy o chemikach i fizykach, którzy operują pojeciem glinu, tak dla inżynierów i zastosowań technicznym, bardziej odpowiednie będzie określienie aluminium.
Aluminium jest zatem bardziej materiałem konstrukcyjnym.

Zalety alumnium.

Przede wszytskim to niezwykła lekkość materialu, odporność na korozję, stusunkowo duża wytrzymałość - w porównaniu na ciężaru. 
Aluminium cechuje również łatwość formwania, obróbki, łączenia.
Aluminium może być wielokrotnie przetwarzane, bez utraty swoich cech.

najwyższa jakośćRF - Rhein Folien

Firma Rhein folien Polska Sp. z o.o. powstała w celu zaopatrywania polskiego rynku w najwyższej jakości akcesoria służące do montażu instalacji grzewczych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych. Akcesoria R. F. Polska Sp. z o.o. dostępne są w kilkuset hurtowniach na terenie całej Polski. więcej informacji

Sieć dystrybucji

1
SIG - IZOLACJE TECHNICZNE

ul. Miedziana 15A
40-321 Katowice

tel. +48 691 953 813
tel. +48 669 991 273
katowice-ti@sig.pl


2
SIG

ul. Sielecka 8
37-700 Przemyśl

tel. +48 16 678 78 96
przemysl@sig.pl


3
SIG

ul. Ciepłownicza 2A
58-200 Dzierżoniów

tel. +48 74 831 99 99
dzierzoniow@sig.pl


zobacz wszystkie lokalizacje